Looma tagastamine

Vastavalt seadusele on looma omanikul oma loom võimalik Tartu varjupaigast tagasi saada kahe nädala ehk 14 päeva jooksul pärast varjupaika saabumist. Pärast seda läheb omandiõigus üle MTÜ Assisi Franciscuse Seltsile ja loomale hakatakse otsima uut kodu.

Loomade liikumine Tartu linna varjupaika ja sealt välja toimub rangelt dokumenteeritult. 
Looma tagasisaamisel tuleb esitada isikut tõendav dokument.
Looma ei tagastata alkoholi- või narkootilises joobes isikule, samuti tugevate jääknähtudega isikule looma ja isiku enda turvalisuse huvides.

Looma tagastamine ei ole tasuta, vaid omanik kannab looma püüdmisega ja pidamisega seotud kulutused. 
Kõik loomad tagastatakse omanikele Tagastuslepingute alusel ja maksedokumendiga.  

Varjupaigas puudub ülekandega arveldamise võimalus eraisikutele - loomale järele tulles palume varustada end piisava hulga sularaha või makselimiidiga kaardiga.

 Alates 1.jaanuarist 2020 on tagastusega seotud võimalikud kulutused järgmised:

  • Väljakutse / looma käsitlustasu (kui loom on toodud varjupaika varjupaiga töötaja poolt) 20,00 EUR
  • Looma (nii kass, kui koer) hoiupäeva tasu 3,50 EUR
  • Parasiiditõrje (ussirohi+kirburohi) kassile 5,00 EUR / koerale 10,00 EUR
  • Alates 22.juulist 2019:
    Kui looma omanikku on teavitatud varjupaiga poolt looma viibimisest varjupaigas ja omanik ei tule loomale 24 tunni jooksul (v.a. laupäeva õhtul saabunud loomad, kuna pühapäeviti loomade väljastamist ei toimu) teatamisest järele, rakendub pärast 24 tunnist ooteaega kahe(2)kordne päevatasu, milleks on 7 eurot.

VÄLJASPOOLT TARTU LINNA väljakutsega toodud loomal lisandub kilometraaž linna piirist sündmuskohta edasi-tagasi. Kilomeetri hind on 0.60 eurot.


Kasside
 puhul võib lisanduda ka vaktsineerimistasu, kuna kõik saabuvad kassid vaktsineeritakse taudide leviku tõkestamiseks koheselt. Vaktsineerimistasu ei tule maksta, kui kassi omanik esitab loomale järele tulles kehtiva vaktsineerimistõendi. 

  • Vaktsineerimise hind on 15 eurot

Varjupaiga uks on 24h lukus seoses esinenud vargusjuhtumitega - sissepääsemiseks tuleb helistada varjupaiga üldtelefoni lühinumbrile 15400.

Varjupaiga toetajad:

ma armastan aidata

sternlogo

tartulogo