Käpp ja Käsi

2017. aastal alustanud kodanikualgatuse raames treenivad valitud kinnipeetavad Eesti vanglatest professionaalse juhendaja suunamisel ning järelvalve all varjupaiga koeri. Tänaseks on programmis osalenud 11 inimest ja 12 koera (4 meie varjupaigast).

Programmi idee pärineb USAst, kuid on kohalike ekspertide abiga Eesti oludes testimiseks sobivaks kohandatud. Kuigi USAs kasutatavad programmid on tõesti väga erinevad, seob neid üks tegur - positiivne mõju mõlemale osalevale osapooltele. Teaduslike uurimistööde tulemused näitavad vähenenud rikkumiste arvu vanglate sees, paranenud kinnipeetavate meeskonnatöö oskuseid, suurenenud vastutustunnet ja kannatlikkust. Mis kõige olulisem – vähenenud on ka korduvkuritegevus programmis osalenute seas ning paljud neist on leidnud vanglast vabanedes endale püsiva töökoha ja panustavad oma tegevuse läbi ühiskonda.

Ka Käpp ja Käsi programmi proovimine on andnud meile läbi mitmete õppetundide ja samas ka positiivse tagasiside mõistmise, et sõbralikud käed ja abi ootavad käpad võivad tõesti üksteisele palju rõõmu pakkudes ka reaalset kasu tuua. Loe lähemalt siit.

Loe lisaks:

Varjupaiga toetajad:

ma armastan aidata

sternlogo

tartulogo