210057 MUKI

Category Dog
Breed border collie laadne
Age 6 aastane
Sterilized No
Appearance Lühikarvaline must valgega
Sex Male
Found Kodust
In shelter From 10 March 2021

Arglikuma olemisega koerake. Omanik elas sotsiaalkorteris, kus koera olla ei tohi olla. Paremal tagakäpal vana ravimata vigastus ning seda jalga ta liikumiseks ei kasuta. Välimuselt ja värvilahenduselt meenutab vene-euroopa laikat, kuid on nendest väiksem ja kergema kondiga border collie tüüpi koer. 

---

Muki on lihtsalt jalutatav sõbralik, kuid murelik koerake. Ilmselt pole ta elu olnud meelakkumine, sest nimega kutsumine ei tekita temas mingeid rõõmureaktsioone. Samas - kõik eeldused olla tore rihmas jalutatav kaaslane on olemas.
Mukile on broneeritud aeg ühe Eesti parima ortopeedi juurde ja siis saame teada,  mis tema jalaga on võimalik teha, et elukvaliteeti parandada.

---

Muki operatsioon 12.04.2021 läks raskelt, aga hästi. Kahjuks ei olnud võimalik tema jalga reieluu vana hulgimurdude tõttu päästa, kuid pärast 10 päevast kliinikut on ta juba üsna rõõmsameelne ning reipalt liikuv. Hetkel kosub ja harjub oma uue olukorraga hoiukodus.

TÄNAME MEIE ERAKORRALISE VETERINAARMEDITSIINI KONTOLE ANNETAJAID! Ainul tänu teile on Mukil edaspidi võimalik valuvaba elu.

---

ISELOOMUSTUS HOIUKODUST:
Muki avas end hoiukodus rõõmsameelse ja sõbraliku koerana, kelle energilisust ei tasu hinnata tema puuduva jala järgi. Mukile ei ole probleem käia pool tundi jooksmas ning seejärel päeva jooksul veel mitmel jalutuskäigul. Kui lasta Mukil aias vabalt joosta, näitab ta oma tõelist kiirust. Kui omanik silmist kaob, läheb Muki teda kiirelt otsima ning tuleb kutsumise peale rõõmsalt saba liputades nii kiiresti, kui ta jõuab. 

Kuigi alguses oli Muki arglik ja eelistas istuda omaette, siis juba peale esimest paari päeva eelistab ta pigem olla seltskonnas ning tuleb igal võimalusel pai norima. Ka võõraid inimesi ei karda Muki. Võõras seltskonnas kipub otsima “nõrka lüli”, kes teda paitama hakkaks. Lastega Mukil hoiukodus palju kokkupuudet ei olnud, kuid kui tänaval laps koos emaga talle pai soovis teha, ei olnud Mukil selle vastu midagi ning pigem kippus paitamise lõppedes norima uut pai.

Ka teiste koerte vastu ei ole Mukil midagi, ning kui võimalik, siis läheks ta nendega igal võimalusel mängima.

Jalutamas käies on Muki harjutanud inimestest rahulikku möödumist ning see õnnestub tal juba enamasti päris hästi. Samas kõik teised koerad ja vahel ka autod ja jalgrattad tunduvad liialt huvitavad, et nendest rahulikult mööda kõndida. Kuid ka selles osas on Muki teinud edusamme. 

Uues kodus kipub esialgu katsetama reegleid, kuid kui need talle selgeks teha, siis peab ta nendest kinni ka siis, kui ta üksinda koju jätta (näiteks kipub ta alguses voodisse, kuid peale paari korda korrale kutsumist ei lähe enam magamistuppa ka siis, kui üksinda majja jäädes kõik uksed sinna lahti on). Käsklus “koht” on talle tuttav ning sellest peab ta kinni ka võõras kohas, kui on kaasas talle tuttav tekk/lina/pesa vms. Samuti peab Muki puhtust, kuid välja ta ei küsi: pigem kannatab, kuni temaga välja minnakse. Samas õpib ta kiiresti ning seega on lootust, et välja küsimine saab talle kiiresti selgeks. Niisama ei haugu, kuid kui on teritooriumil, mida peab enda omaks, annab võõraste saabudes haugatusega teada, et keegi tuleb. Samas lõpetab ta haukumise kui selgeks teha, et ei ole vaja, ning läheb seejärel juba tulija juurde pai norima. 

Üldiselt on tegu koeraga, kes pigem sobib aktiivsemat elu elama ning kes ilmselt sooviks nüüd järgi joosta kõik jooksmised ja hüpata kõik hüppamised, mis tal haige jala tõttu siiamaani tegemata on jäänud.

***

Esmakordselt varjupaigas koeraga tutvudes saab täita loomasoovija ankeedi, mis ei garanteeri veel koera saamist.
Lähtume uue omaniku valikul eelkõige looma vajadustest ja heaolust - st määrav ei ole "kes ees, see mees" ega paksem rahakott, vaid looma vajadustele vastav ja stabiilne kodu.

Tule looma vaatama

Call 5333 9272 and come to see the animal! 

Vaata meie asukohta