200064 Pontu

Category Dog
Breed segavereline
Age 9 aastat, 10 kuud
Sterilized No
Appearance lühikarvaline must selg, pruun piire
Sex Male
Found kodust
In shelter From 05 April 2019
In quarantine until 19 April 2019

VARJUPAIKA SATTUMISE LUGU: Pere poolt loovutatud kolimise tõttu. Pontu käis vahepeal küll ka uues kodus, kuid tuli kahjuks tagasi. Kinnitati aga siiski, et asi polnud Pontus, vaid uuel omanikul oli tekkinud probleem, kus Pontu oleks lihtsalt süütu kaaskannataja olnud.

ISELOOMUSTUS: Pontu vajab alguses võõrastega harjumiseks veidike aega, kuid tundma õppides on tegemist südamliku ja rahuliku härrasmehega. Jalutuskäigule minnes tervitab oma kaaslast suure rõõmuga. Jalutuskäigu ajal meeldib talle lisaks seiklemisele ka vees sulistada ja ninaga mulle puhuda. Nii kui on pikemalt seista vaja, tuleb Pontu rõõmsalt paisid nuruma. Sobib edukalt ka korterikoeraks, sest peab end viisakalt üleval ning hoiab puhtust.

ENERGIATASE: Keskmine. Kaks tundi jalutamist päevas on täitsa piisav, kuid vaatamata vanusele ei tundu väsinud ka peale kaheksa kilomeetrist jalutuskäiku. 

KAS SOBIB LASTEGA? Pontu elas koos lastega peres, millest on tal siiani nende osas trauma. Teadliku tegelemisega on võimalik harjutada koos lastega olemist kui lapsed ka temaga arvestavad. 

KAS SOBIB TEISTE KOERTE/LOOMADEGA? Valiv. Eelistab rahulikke koeri ning mängimise asemel käiks ta pigem pikematel jalutuskäikudel. Rihma otsas on viisakas ning teistest koertest, kassidest, hobustest ega lindudest välja ei tee. 

TERVISEPROBLEEMID: Puuduvad. Pontu käis EMÜ kliinikus väga põhjalikus tervisekontrollis, kus tunnistati ta ideaalse tervisega koeraks.

 

Pontuga lähemalt tutvumiseks võib võtta ühendust temaga tegeleva vabatahtliku Laura Rosenthaliga telefoninumbril 56897440 või e-posti teel rosenthalaura@gmail.com.

 

Kuna varjupaigas kulub vahendeid igapäevaselt looma kohta ca 2.50 eurot, siis Pontu varjupaigas viibimist saab toetada sihtotstarbelise annetusega:

Konto: EE102200221031556784

Saaja: Assisi Franciscuse Selts

Selgitus: Pontu toetuseks.

 

Tule looma vaatama

Call 5333 9272 and come to see the animal! 

Vaata meie asukohta